Yılbaşı Sofraları İçin Salata ve Meze Sunumları - Süslemeleri

Yılbaşı sofralarında olmazsa olmaz salata ve mezeler çeşit olarak en fazla yaptığım yemeklerdir.
Tabi lezzeti kadar salataların sunumu da yılbaşında çok özel olmalıdır.Ben birkaç değişik sunum buldum,sizlerle de paylaşmak istedim...Belki siz de yılbaşında değişiklik yapmak istersiniz diye :)
Resimleri bir rus yemek sitesinden buldum,tariflerini alamadım...çünkü anlamadığım bir dil :) ama görüntüler yeterince fikir veriyor insana..
 
Saat fikrini geçen defa yaptığım kurabiyelerde kullanmıştım,salatada saat havuçlarla rakkamları,mayonez veya yoğurtla yazıları,akrep yelkovanı da biberle yapmışlar.

Yukarıdaki salataya bayıldım,maydanoz dalları ve fransız üzümü kullanmışlar,benim fransız üzümü bulmam çok zor bu nedenle yerine nar taneleri kullanıcam.

 Bu dereotlu çam ağacını da mutlaka salatamın bir köşesinde değerlendiricem :) çok büyük olmasına gerek yok,minyatür bir ağaç işimizi görür ;)
Bu noel baba da çok şirin,kırmızı biber,yumurta ve maydanozla bu güzel görüntüyü elde etmişler.Bunun salatayla alakası nedir  :) derseniz...Büyük bir yılbaşı ağacı süslemekten üşenenler için bir fikir...en azından yeni yıl havasını veren çok şirin ve kolay yapılan bir  ağaç.
Kartondan bir huni yapın,etrafına istediğiniz bir renkte simli iplesarıp birkaçtane cici yada süs koyun...bukadar basit ;)
Ayy yılbaşı yaklaştıkça seviniyorum :)) her nekadar ülkemizde herkez tarafından aynı heyecanla karşılanmasa da ben yepyeni bir yıla başlamanın hazırlığı ve mutluluğunu duyuyorum.
Yılbaşına özel hazırlananlara bulduğum kaynakları son güne kadar paylaşmaya devam edicem.
Bu arada 3 boyutlu kartpostal şablonları da bulmuştum ama onun meraklısı varmıdır bilmiyorum...ne de olsa e-posta girdi hayatımıza :) bir de hediye paketi yapma tiyoları,fikirleri olan bir site vardı ama...bulabilirsem onu da eklerim...
Sevgiler

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !